[www.uczucia.net] - Twój serwis miłosny

Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława Startuj Ulubione
 

       Menu
  Strona główna
  Aforyzmy
  Archiwum
  Artykuły
  Bannery

  Biorytm
  Ciekawostki
  Humor
  Konkurs
  Magia imion
  Nasz poradnik
  Opowiadania
  Podryw 100%
  Poezja
  Testy
  Wolny czas
  Współpraca
  Zodiak
 
       Zobacz

 
       Zapisz się


Nowości na twój email

 
      Powiadom


Powiadom znajomego

 
        Zobacz
 
      Stats

 
 

 

         Ciekawostki      

KAMASUTRA 

Jest to najstarszy i najbardziej znany indyjski podręcznik dotyczący sztuki kochania, napisany około 500 roku przez indyjskiego mędrca Watsjajanę Mallanagę. Kamasutra w tłumaczeniu oznacza „traktat o miłowaniu”. Jest zgodna ze wskazówkami œwiętych Ksiąg ku pożytkowi ludzkoœci. A oto, co można znaleźć w tym ciekawym dziele: 64 umiejętnoœci kobiety, opisy 7 typów związków seksualnych (spontaniczny, namiętny, zapowiadający miłoœć, sztuczny, zastępczy, związek eunuchów, oszukańczy), odmiany pieszczot, wszechstronną analizę współżycia seksualnego, klasyfikację budowy mężczyzn (ogier, byk i zając), klasyfikację kobiet (klacze, słonice, gazele), klasyfikację pozycji seksualnych, kryteria wyboru partnera do małżeństwa, opis przebiegu nocy poœlubnej, informacje na temat œrodków upiększających, recepty na zdobywanie kobiet, sposoby na długie i szczęœliwe życie. Teraz już wiadomo dlaczego Kamasutra znajduje się w tak wielu domach – nie tylko na półkach w postaci książki...

 

CAŁOWANIE – CZEMU NIE!

Podczas stosunku kochająca się para może spalić co najwyżej 100 kalorii. Miłoœć fizyczna jest niezwykle zdrowa, jednak seks nie jest tak wyczerpujący, jak niegdyœ sądzono. Dlatego warto popracować nad swoim zdrowiem nie tylko w łóżku. Same pocałunki zwiększają wydzielanie insuliny i adrenaliny, co wprawia nas w stan radosnego podniecenia. Wywołują też przyspieszone bicie serca, dzięki czemu poprawia się krążenie krwi i dotlenienie organizmu. Podczas takiego podniecenia, mięœnie napinają się, dając efekt podobny do tego, który można osiągnąć ćwicząc gimnastykę. A na dodatek, wtedy czujemy się kochani, a przecież o to chodzi.

 

NATURA GÓRĄ

Dziewczyny, które nie zachowują umiaru w makijażu i ubiorze, mają mniejsze szanse na zdobycie chłopaka do stałego związku. Zbyt głęboki dekolt, obcisłe i przezroczyste sukienki, bardzo krótkie spódniczki i wyzywający, ostry makijaż sprawiają, że chłopcy nadmiernie skupiają się na seksownym wyglądzie dziewczyny i przez to nierzadko nie są w stanie zauważyć innych jej zalet. Ostatnie badania dowodzą, że mężczyźni uważają kobiety ubrane skąpo i odważnie eksponujące ciało za bardziej atrakcyjne do przelotnego seksu niż do małżeństwa. Więc na jedną noc wybiorą szałowo wystrojoną panienkę, a na żonę zadbaną i modnie ubraną dziewczynę.

DZIEWICTWO INACZEJ...

W niektórych plemionach afrykańskich dziewictwo kojarzone jest ze złem. Mężczyzna, który miał stosunek z dziewicą, był wykluczany ze społecznoœci. Dlatego dziewictwa pozbawiał szaman przy pomocy... drewnianego kołka. Natomiast w krajach islamu dziewictwo to najbardziej pożądane "dobro", które panna młoda może wnieœć do małżeństwa. Podobnie jest w judaizmie i chrzeœcijaństwie. Są miejsca, gdzie wystawianie na widok publiczny poplamionego krwią przeœcieradła po nocy poœlubnej jest nadal żywym zwyczajem, a brak krwi może spowodować unieważnienie małżeństwa.

GRA WSTĘPNA I GRA KOŃCOWA

Gra wstępna działa na kochanków jak najlepszy afrodyzjak. Nic bowiem bardziej nie podnieca, jak wysublimowane pieszczoty, delikatne gryzienie czy pocałunki. Jeœli w dodatku, doskonale znamy geografię erogenną ciała partnera, to uniesienie staje się tym bardziej intensywne. W końcu pożądanie dochodzi momentu, gdy oddajemy się dotykowi kochanka bez opamiętania, a rosnące podniecenie uderza do głowy jak najlepszy szampan. 

***

Gdy natomiast po słodkiej chwili uniesień, mężczyzna całuje kochankę w czoło i przewraca się na drugi bok bądź na hurra biegnie pod prysznic, kobieta czuje się uprzedmiotawiania, jak narzędzie do zaspokajania męskiego pożądania. Partnerzy często, nie rozumieją specyficznych potrzeb kobiety. Nie dlatego, że nie chcą, ale ponieważ fakt odczuwania przez nich uniesienia erotycznego jest zupełnie inny, a na potrzeby partnerki patrzą przez pryzmat własnej seksualnoœci.

***

Najczęœciej u mężczyzny po osiągnięciu orgazmu, następuje natychmiastowy spadek aktywnoœci organizmu. Czuje on wtedy nie tylko odprężenie, ale i niewytłumaczalne zmęczenie, powodujące sennoœć i niechęć dalszych pieszczot. U kobiet napięcie seksualne opada kilkakrotnie wolniej. W związku z faktem długotrwałego pobudzenia partnerki i towarzyszącej jej potrzeby czucia bliskoœci drugiej osoby, mężczyźni nie powinni pozwalać, by pełna satysfakcja seksualna była jednostronna. W końcu takie niedopieszczanie kobiety może doprowadzić do oziębłoœci czy niechęci wobec partnera!

 

NIEZBĘDNIK UDANEGO ZWIĄZKU

Oto kilka porad, jak być szczęœliwym w związku i jak uszczęœliwić partnera:

  1. Odpowiadaj za swój związek – to ty jesteœ jego architektem.
  2. Zaakceptuj swojego partnera takim, jaki jest.
  3. Zaprzyjaźnij się z sympatią. Kiedy opadnie namiętnoœć, przyjaźń będzie pożywką dla waszej miłoœci.
  4. Wspieraj poczucie własnej wartoœci swojego ukochanego (ukochanej).
  5. Pozwól, by wasz związek przetrwał burze – nie zrywaj z powodu każdego nieporozumienia.
  6. Wybieraj raczej szczęœcie niż słusznoœć.
Częœciej wyrażaj pozytywne uczucia. Bądź dumny (dumna) z waszego związku

 

MAŁŻEŃSKIE PAKTY

Wobec niechęci Francuzów do obrączek, parlament państwa postanowił wprowadzić ponad 2 lata temu opcję "złotego œrodka" - pakt, który jest więcej niż związkiem na słowo, a nie jest równoczeœnie œlubem. Co ciekawe, takie pakty mogą zawierać również homoseksualiœci. Porozumienie dotyczące wspólnego życia para redaguje w obecnoœci prawnika, by potem złożyć je w magistracie i podpisać w obecnoœci urzędnika. W ciągu pierwszego półrocza od wejœcia paktu w życie 30 tys. Francuzów zdecydowało się na jego zawarcie!

KLIKANIE ZAMIAST MÓWIENIA

Słowa słowami, zmysły zmysłami, jednak trudno zrozumieć co podnieca człowieka w kilku znaczkach wykaligrafowanych Times New Roman. Chyba przestawiamy się na inną œwiadomoœć odbioru erotycznych słów. Teraz, zamiast szeptać do ucha, wystukujemy nasze pragnienia na klawiaturze. Może dzięki temu uwalniamy wyobraźnię, bo nasz partner jest anonimowym nickiem, któremu nie trzeba potem patrzeć w oczy z lekkim poczuciem wstydu. Sam odbiorca ma też nie lada możliwoœci, by urzeczywistnić nasze erotyczne fantazje. Przecież słowo to potęga - może spełnić każde marzenie.

DZIEJE GRZECHU

Od dawien dawna - jak daleko sięga historia ludzkoœci, homoseksualizm był jedną z praktykowanych form miłoœci między dwiema osobami. Już starożytni Grecy doceniali uroki seksualnych uniesień w ramach identycznoœci płci. Łupem bohaterów wojennych często padali młodzi chłopcy. Kobiety również nie pozostawały dłużne wobec homoseksualnych wybryków panów. Najlepszym przykładem jest słynna poetka grecka - Safona, która utrzymywała doœć bogate relacje seksualne ze swoimi nastoletnimi uczennicami. Zresztą od nazwy wyspy, którą zamieszkiwała - Lesbos, powstało pojęcie miłoœci lesbijskiej. 

 

"HOMO-CHOROBA"

Koœciół klasyfikuje homoseksualizm jako rodzaj choroby-zboczenia. Swym "kochającym inaczej" wiernym, często proponuje terapię u psychologa, zaraz po spowiedzi ze œmiertelnego grzechu. Taki też stereotyp, za swymi kapłanami, przyjmują przeciętni ludzie. Nic bardziej błędnego. Póki nie zauważymy, że homoseksualizm nie jest chorobą, nie zmienią się żałosne statystyki, według których tylko znikomy procent ludzi uważa, że związkom homoseksualnym należą się te same prawa, co heteroseksualnym.

NIERZĄDNICA-CZAROWNICA

W œredniowiecznej Europie rozwiązłoœć kobiet była przestępstwem traktowanym na równi ze zdradą stanu. Rodzaj kary za niewiernoœć zależał od formy zdrady. Gdy kobieta uwiodła żonatego mężczyznę, klasyfikowano ją jako czarownicę. Karą w takim przypadku było spalenie na stosie lub utopienie. 

***

Zdradzające żony natomiast, wypędzano z miast albo wykluczano na margines życia społecznego. Wszystkie wyroki wydawano na sądzie publicznym. W ten sposób chciano jeszcze bardziej poniżyć rozwiązłe kobiety. Równoczeœnie panowie za podobne przewinienia nie ponosili żadnej kary. Co więcej - mogli bez konsekwencji zbaczać w ciemne uliczki, by kupić sobie godzinę rozkoszy w towarzystwie prostytutki.

***

Sytuacja uległa zmianie w XVIII wieku. Za sprawą rządów dworskich markizy de Pompadour - faworyty Ludwika XV, wielbicielki dobrej zabawy - we Francji wybuchła prawdziwa rewolucja seksualna. W Paryżu zanotowano masowy wysyp domów publicznych. Panowie wysokiego urodzenia tłumnie œciągali na wieczory hazardowe, by potem szukać uciech w ramionach ekskluzywnych kurtyzan.

***

Panie w tym czasie zabawiali "przyjaciele domu". Nierzadko było ich kilku. Jeden dostarczał rozrywki intelektualnej, drugi pomagał w doborze garderoby, trzeci rozgrzewał łóżko przed powrotem pana domu. Jak każda nowinka francuska - również moda na rozwiązłoœć seksualną przywędrowała do innych krajów europejskich. Wtedy zdradę traktowano z pobłażliwoœcią w przypadku obu płci.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Polecamy


 
       Forum

Wkrótce

 
       Reklama


 
       Zobacz


 

 

 
        Zobacz

 

 


 


        Reklama
 
 

 

Biorytm  Aforyzmy  Artykuły  Testy  Opowiadania  Humor  Zodiak  Poezja 
 
Magia imion  Ciekawostki  Archiwum  Sondy   Konkurs  
Wolny czas  Redakcja  Współpraca  Bannery 

Created by uczucia.net

Wszelkie prawa zastrzeżone