[www.uczucia.net] - Twój serwis miłosny

Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza Startuj Ulubione
 

       Menu
  Strona główna
  Aforyzmy
  Archiwum
  Artykuły
  Bannery

  Biorytm
  Ciekawostki
  Humor
  Konkurs
  Magia imion
  Nasz poradnik
  Opowiadania
  Podryw 100%
  Poezja
  Testy
  Wolny czas
  Współpraca
  Zodiak
 
       Zobacz

 
       Zapisz się


Nowości na twój email

 
      Powiadom


Powiadom znajomego

 
        Zobacz
 
      Stats

 
 

 

        Jak zerwać?Tak prosty wydaje się dla niektórych sposób w jaki można dać drugiej osobie do zrozumienia, że już nie chcemy utrzymywać z nią kontaktów. Przecież wystarczy zadzwonić, wysłać SMS-a lub spotkać się i wprost powiedzieć: "To koniec, nie mam ochoty na dalsze spotkania. Nie pasujemy do siebie".  Owszem - jest to metoda bardzo skuteczna, jednak dodatkowo bardzo bolesna dla odbiorcy. Zwłaszcza jeœli w żaden sposób nie dawaliœmy partnerowi odczuć, że dzieje się coœ niedobrego w związku.
Taka metoda nadaje się jedynie dla ludzi bez skrupułów i sumienia, którym kompletnie nie zależy na ograniczeniu cierpienia osoby "poszkodowanej". Niezależnie od tego jak dobrze znamy partnera i ile z nim już przebywamy, powinniœmy zawsze mieć œwiadomoœć tego, że mógł do nas poczuć coœ więcej niż tylko zwykłą sympatię. Należy uszanować jego uczucia, tym bardziej, że nieodpowiednie (brutalne) rozstanie może spowodować doœć silny uraz w psychice,  a więc doprowadzić do późniejszych problemów z nawiązywaniem kontaktów z osobami płci przeciwnej. Strach przed kolejnym zranieniem jest silniejszy niż chęć bycia blisko z drugim człowiekiem.
Dlatego, aby zmniejszyć cierpienie, należałoby najpierw dawać konkretne sygnały œwiadczące o tym, że nie czujemy się dobrze w związku. Stanowczo nie możemy mówić słów sugerujących szczerą i wielką miłoœć. Jeœli zastanawiasz się czy nie zerwać z partnerem/partnerką zapomnij o słowach: „Kocham Cię”, „Zależy mi na Tobie”, „Jest mi z Tobą tak dobrze” itp. Wzbudzanie fałszywego bezpieczeństwa spowoduje, że druga osoba będzie przekonana o tym, że wszystko jest w porządku – a przecież nie o to chodzi.
Jak wiec pokazać że czujemy się źle? Oto kilka sposobów.
Po pierwsze należy zacząć powoli ograniczać liczbę spotkań. Jeœli do tej pory spotykaliœcie się co dziennie, to na początek ogranicz się do 4-5 wizyt w tygodniu. Zawsze można wymyœlić jakiœ pretekst (oczywiœcie musi być on wiarygodny – i najlepiej żeby był zgodny z prawdą, przykładowo – związany ze znajomymi, rodziną, hobby). Dodatkowo, na spotkaniach należy zmniejszyć iloœć pieszczot (nie przytulajcie się tak często, nie całujcie). Dzięki temu delikatnie, ale stanowczo „odzwyczajasz” dziewczynę/chłopaka od kontaktów fizycznych (których bardzo brakuje po rozstaniu, ta pustka w sercu i brak możliwoœci przytulenia się do ukochanej osoby jest bardzo bolesna). Przestajemy tak często dzwonić, meilować, wysyłać SMS-y. Oczywiœcie początkowo ta różnica jest prawie niewidoczna i stopień ograniczenia systematycznie zwiększamy. To tak samo jak z wchodzeniem do gorącej kąpieli. O wiele łatwiej jest powoli przesuwać się w stronę coraz cieplejszego strumienia wody, niż od razu wskoczyć do ukropu.
Następnie zmieniamy nasze zachowanie w stosunku do niego/niej. Koniec z wymuszonym uœmiechem, jeœli nie mamy ochoty udawać że jesteœmy szczęœliwi. Przestajemy udawać że interesujemy się drugą osobą (nie proponujemy naprawy popsutego sprzętu jeœli wiemy, że nie zdążymy tego zrobić przed zerwaniem). I absolutnie nie należy mówić o przyszłoœci (żadnych planów na wakacje, weekendy, zakupy ). Takie marzenia i pomysły będą długo rozpamiętywane w głowie osoby, którą zostawimy.
Po takich zabiegach partner powinien zorientować, że coœ nie jest w porządku, zauważy naszą oschłoœć i to że się oddalamy. Już po pierwszych zmianach w związku podœwiadomie wyczuje, że nie wszystko jest tak jak dawniej, dzięki temu przygotujemy go na kolejne kroki.
Teraz następuje bardzo nieprzyjemny moment: szczera rozmowa. Zacząć ją powinna ta druga osoba. Kiedy już będzie wiedziała że nie jest dobrze (bo przecież widzi wszelkie istotne różnice między tym co było a tym co dzieje się teraz między wami), zdąży poukładać sobie wszystko w głowie i zaakceptuje myœl, że coœ się kończy.  A dlaczego mamy czekać aż partner poruszy ten temat? Tylko ona/on będzie wiedzieć kiedy jest już psychicznie gotowa/y by usłyszeć te bolesne słowa.
Gdy się spyta co się dzieje, dlaczego tak się zachowujemy – wtedy można wyjaœnić, że nasze uczucie wygasa i niestety nie czujesz się już dobrze w tym związku.
Jeœli jednak czujemy, że już dłużej nie da się tego wszystkiego „ciągnąc”, a partner udaje że nic się nie dzieje, wtedy można samemu rozpocząć rozmowę.  Podczas wypowiadania tych kilku zdań unikajmy kłamania. Bardziej bolesne będzie „Kocham Cię, ale być z Tobą nie mogę”, niż „Niestety nie potrafię Cię kochać”. Nie wspominajmy starych, dobrych czasów, nie przepraszajmy tysiąc razy. To tylko pogorszy sprawę. Znacie najlepiej tą osobę, więc będziecie wiedzieli czy lepiej od razu zabrać swoje rzeczy (pożyczone płyty, gazety), czy zostawić ją/jego z tymi wszystkimi myœlami i odebrać wszystko po jakimœ czasie.
Kiedy będzie już po wszystkim – pod żadnym pozorem nie dawajcie złudnej nadziei na powrót: dzwonienie z kolejnymi przeprosinami,  odwiedziny z pytaniem „Jak się czujesz”, zaproszenie na przyjacielskie piwko..
Na koniec jeszcze jedna, bardzo istotna uwaga. Jeœli rozstanie ma związek z osobą trzecią (poznaliœmy kogoœ nowego i chcemy z nim być), należy postarać się, by nie paradować z nową „miłoœcią” w okolicach, w których może pojawić się nasz były partner. Oczywiœcie nie możecie zamknąć się w domu, ale jeœli wiesz że dawna sympatia bardzo lubi jakieœ miejsce i uważa je za swój mały azyl (ławeczka w parku na której często przesiadywaliœcie, sklepik z pysznymi lodami...), nie odbieraj  jej/jemu dodatkowo tego.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Polecamy


 
       Forum

Wkrótce

 
       Reklama


 
       Zobacz


 

 

 
        Zobacz

 

 


 


       Reklama
 
 

 

Biorytm  Aforyzmy  Artykuły  Testy  Opowiadania  Humor  Zodiak  Poezja 
 
Magia imion  Ciekawostki  Archiwum  Sondy   Konkurs  
Wolny czas  Redakcja  Współpraca  Bannery 

Created by uczucia.net

Wszelkie prawa zastrzeżone