[www.uczucia.net] - Twój serwis miłosny

Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza Startuj Ulubione
 

       Menu
  Strona główna
  Aforyzmy
  Archiwum
  Artykuły
  Bannery

  Biorytm
  Ciekawostki
  Humor
  Konkurs
  Magia imion
  Nasz poradnik
  Opowiadania
  Podryw 100%
  Poezja
  Testy
  Wolny czas
  Współpraca
  Zodiak
 
       Zobacz

 
       Zapisz się


Nowości na twój email

 
      Powiadom


Powiadom znajomego

 
        Zobacz
 
      Stats

 
 

 

        Sztuka całowaniaCałowanie się to najprzyjemniejszy w œwiecie sposób na odchudzanie. Na jeden pocałunek potrzeba od 12 do 50 kalorii - zależnie od tego, jak jest intensywny. Przy pocałunku dotlenia się lepiej mózg, mocniej bije serce i szybciej krąży krew...
Aktywne całowanie jest jedną z przyjemniejszych form spędzania czasu, na jaką wpadli ludzie. Oprócz tego, że poprawia nastrój i daje poczucie, że jest się kochanym, wyraża również nasze wewnętrzne emocje.

Jest wiele rodzajów pocałunków. Są takie, które œwiadczą o trosce, sympatii albo szacunku (np. pocałunek w rękę) osoby całującej. Są też takie, które wyrażają miłoœć i pożądanie. I te właœnie wymagają “współpracy”, aktywnoœci obojga partnerów. Całowanie jest jednym z przejawów życia seksualnego dwojga kochających się ludzi. Usta i język należą do najwrażliwszych częœci ciała. Mają wiele receptorów odbierających impulsy i są bardzo wrażliwe na dotyk oraz wszelkie zmiany w jego natężeniu. Całowanie jednak nie ogranicza się wyłącznie do ust - tak samo wrażliwe na bodźce jest np. wnętrze dłoni czy szyja.

A jak sprawić, by było to naprawdę coœ wspaniałego?

Postaw na nastrój. To prawda, że pocałunki są znaczące już same w sobie. Po tym jak całujesz lub jesteœ całowany, możesz wiele wyczytać. Niemniej ważne jest jednak również miejsce, w którym się całujesz. Inaczej smakuje pocałunek w romantycznej scenerii jesiennego parku, inaczej w domowym zaciszu w blasku kapryœnego œwiatła œwiec, a jeszcze inaczej w ostatnim rzędzie ciemnego kina... Istnieją również szczególne “akcesoria”, które nadają pocałunkom magicznego znaczenia. Tradycja mówi na przykład, że całowanie pod jemiołą w okresie Bożego Narodzenia zapewnia wzajemnoœć i jest zwiastunem szczęœliwego małżeństwa. Jemioła od wieków uważana była za roœlinę magiczną. Wierzono, że jej sok leczy bezpłodnoœć.

Całowanie we œnie ma według senników różną wymowę. Jeœli pocałunek jest ukradkowy, wróży gorącą i namiętną miłoœć. Jeœli go komuœ dajesz, czeka cię miłoœć odwzajemniona, a jeżeli jesteœ całowany - to możesz spodziewać się rozłąki albo nieszczerej przyjaźni.

Jeœli œni ci się pocałunek w rękę, jest to oznaka dobrych perspektyw na przyszłoœć, zaœ całowanie dzieci wróży radoœć w życiu.

Wiele osób chce nauczyć się całowania. Nie zdają sobie sprawy z tego, że to wrodzony talent i każdy potrafi to robić. Wystarczy zamknąć oczy, pomyœleć o ukochanej osobie i...gotowe. To jak się całujemy zależy od nas, każdy robi to w inny-odrębny dla siebie sposób i dlatego każdy powinien sam dojœć do tego w jaki sposób będzie to robił. Ważne jest to z kim chcemy dzielić się tą przyjemnoœcią. Nie wolno bać się pierwszego pocałunku, bo właœnie tak powoli wkracza się w dorosłoœć.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Polecamy


 
       Forum

Wkrótce

 
       Reklama


 
       Zobacz


 

 

 
        Zobacz

 

 


 


       Reklama
 
 

 

Biorytm  Aforyzmy  Artykuły  Testy  Opowiadania  Humor  Zodiak  Poezja 
 
Magia imion  Ciekawostki  Archiwum  Sondy   Konkurs  
Wolny czas  Redakcja  Współpraca  Bannery 

Created by uczucia.net

Wszelkie prawa zastrzeżone