[www.uczucia.net] - Twój serwis miłosny

Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza Startuj Ulubione
 

       Menu
  Strona główna
  Aforyzmy
  Archiwum
  Artykuły
  Bannery

  Biorytm
  Ciekawostki
  Humor
  Konkurs
  Magia imion
  Nasz poradnik
  Opowiadania
  Podryw 100%
  Poezja
  Testy
  Wolny czas
  Współpraca
  Zodiak
 
       Zobacz

 
       Zapisz się


Nowości na twój email

 
      Powiadom


Powiadom znajomego

 
        Zobacz
 
      Stats

 
 

 

        Różnice temperamentówW sytuacji niedopasowania temperamentów jedna strona ma znaczenie częœciej ochotę na seks. Bardzo często kończy się to naciskaniem, narzekaniem czy sugerowaniem nienormalnoœci czy oziębłoœci. Oczywiœcie, jest to najgorszy sposób postępowania, który nie może przynieœć rezultatów. Jak prawie każdy problem i ten można rozwiązać, wymagana jest jedna dobra wola obu stron i gotowoœć do ustępstw.

Przede wszystkim nie wolno zmuszać partnera ani wytykać mu oziębłoœci. Jeżeli między wami występuje znaczna różnica potrzeb seksualnych, to on na pewno już to zauważył i też chciałby rozwiązać ten problem. Przede wszystkim przyda się szczera rozmowa o potrzebach seksualnych i poznanie rzeczywistych rozbieżnoœci temperamentów. Najprostszym rozwiązaniem tego problemów jest zdanie sobie sprawy z tego, że zaspokojenie potrzeb partnera nie zawsze wymaga współżycia. Można przecież sprawić mu równie wielką przyjemnoœć pieszczotami, nawet gdy samemu nie ma się ochoty na seks. Jeżeli natomiast druga strona stale jest niechętna i temu rozwiązaniu, to należy się zastanowić, czy nie ma jakiœ poważniejszych problemów. Przecież związek, również seksualny, polega zarówno na braniu, jak i dawaniu. Nie można też z góry zakładać, że nie ma się ochoty na seks. Lepiej pozwolić się uwieœć. Niech partner pieszczotami, grą wstępną czy masażem erotycznym wzbudzi chęć na łóżkowe igraszki! Przecież apetyt roœnie w miarę jedzenia. Pożyteczna jest tu technika drobnych kroczków – zaczyna się od masażu czy głaskania bez podtekstów erotycznych, by rozbudzić chęć na coœ więcej. Warto też odkryć, co wprawia drugą stronę w seksualny nastrój – może lubi lekkie filmy erotyczne, kąpiel we dwoje, a może jeszcze coœ innego. Poza tym mniejsza aktywnoœć seksualna wcale nie oznacza, że seks nagle stał się nudny albo, że nie jesteœmy już atrakcyjni dla partnera. Bez względu na to jak dobrze jesteœcie dobrani seksualnie, spadek popędu jest normalny w różnych okresach życia (długotrwała praca, nauka, egzaminy, stres). Trzeba wykazać zrozumienie i zaakceptować takie a nie inne potrzeby, w przeciwnym razie można przekroczyć niebezpieczną granicę rozdzielającą seks dla przyjemnoœci i seks z obowiązku.

Istotną sprawą jest też umiejętnoœć sygnalizowania swej chęci na coœ więcej bez ranienia drugiej strony. Należy to robić na tyle delikatnie, by osoba o mniejszym temperamencie nie czuła się zmuszana. Wiele par opracowuje sobie własny szyfr, sekretny sposób sygnalizowania ochoty na figle.

Odpowiednie postępowanie nie tylko łagodzi zaistniałą różnicę temperamentów, ale także pozwala na zminimalizowanie, lub wręcz wykluczenie nieprzyjemnych sytuacji...
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Polecamy


 
       Forum

Wkrótce

 
       Reklama


 
       Zobacz


 

 

 
        Zobacz

 

 


 


       Reklama
 
 

 

Biorytm  Aforyzmy  Artykuły  Testy  Opowiadania  Humor  Zodiak  Poezja 
 
Magia imion  Ciekawostki  Archiwum  Sondy   Konkurs  
Wolny czas  Redakcja  Współpraca  Bannery 

Created by uczucia.net

Wszelkie prawa zastrzeżone