[www.uczucia.net] - Twój serwis miłosny

Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji Startuj Ulubione
 

       Menu
  Strona główna
  Aforyzmy
  Archiwum
  Artykuły
  Bannery

  Biorytm
  Ciekawostki
  Humor
  Konkurs
  Magia imion
  Nasz poradnik
  Opowiadania
  Podryw 100%
  Poezja
  Testy
  Wolny czas
  Współpraca
  Zodiak
 
       Zobacz

 
       Zapisz się


Nowości na twój email

 
      Powiadom


Powiadom znajomego

 
        Zobacz
 
      Stats

 
 

 

        Druga połówka...Chociaż większoœć z nas nie lubi samotnoœci, to jednak fakt spędzenia z kimœ reszty życia:  każdej wolnej chwili, szukania kompromisów, wspólnego rozwiązywania problemów, zwierzania się z trosk i radoœci może wprowadzić nutę strachu. Przecież nie jest łatwym zadaniem nauczenie się zaufania, wiernoœci, dzielenia się wszystkim co do tej porty należało tylko i wyłącznie do nas. Ale większoœć w końcu trafia strzała Amora. Zaczynamy kochać kogoœ, kto staje się dla nas największym darem od losu. Czujemy się szczęœliwi, doceniani, otoczeni miłoœcią. Dostrzegamy, że bycie z kimœ może dać ogromną radoœć i satysfakcję.
I kiedy dochodzi to tematu œlubu – mimo euforii – należy zastanowić się, czy ta osoba rzeczywiœcie jest nam przeznaczona. Czy to właœnie z nią/nim powinniœmy założyć rodzinę i przeżyć resztę swoich dni. Lepiej wszystko dobrze przemyœleć żeby nie dopuœcić do tego, by raj zmienił się w małżeński koszmar pełen kłótni, wymówek, złoœci, wspólnego obwiniania się. I nie ma nic złego w tych wahaniach i lęku przed popełnieniem błędu. To jedynie œwiadczy o tym, że stąpamy po ziemi i nie chcemy zrujnować życia sobie i oczywiœcie ukochanej osobie. Dzięki temu podjęta decyzja będzie w pełni uzasadniona i najprawdopodobniej słuszna - co przemawia na naszą korzyœć – w końcu to  poważny krok w stronę dojrzałego i legalnego związku. W takim razie nasuwa się pytanie: O czym powinniœmy myœleć? Co wziąć pod uwagę decydując się na œlub z osobą którą bardzo kochamy? Oto kilka rzeczy, których musimy, podkreœlam: musimy być pewni:
Po pierwsze: zaufanie. Oznacza to, że nie mamy najmniejszych problemów ze zwierzaniem się partnerowi i bez strachu możemy rozmawiać o najbardziej intymnych i osobistych sprawach. Mamy œwiadomoœć tego, że słowa wymawiane przez ukochaną osobę są szczere i prawdziwe. To poczucie psychicznego komfortu i bezpieczeństwa dzięki któremu mamy pewnoœć, że nie zostaniemy oszukani a co za tym idzie – nie zostaniemy skrzywdzeni.
Na miejscu drugim stawiam siłę uczuć. Należy być pewnym że kochamy. Nie może być wahań i zastanawiania się czy to jest ta nasza druga połówka, czy tylko nam się tak wydaje. Na początku związku jest chemia – przyspieszone bicie serca, poddenerwowanie, poczucie czegoœ szczególnego między dwiema osobami. Po jakimœ czasie objawy zmniejszają się, ale nie znaczy to że nasze uczucie również słabnie. Trzeba dobrze zastanowić się czy to nadal miłoœć czy tylko przyzwyczajenie, które niestety zniknie gdy poznamy kogoœ przy kim ponownie serce ponownie szybciej zabije... To musi być miłoœć – a czym ona jest każdy powinien sam doskonale wiedzieć.
Jeœli jednak ktoœ ma wątpliwoœci oto kolejne sprawy, na które należy zwrócić uwagę:
Gdy kochamy – nasza druga połówka wydaje się być jedyną istotą na ziemi mogącą dać nam pełnię szczęœcia. Nie wyobrażamy sobie, że możemy istnieć bez niej. Jesteœmy zafascynowani wszystkim co ma związek z partnerem. Podziwiamy charakter, zachowanie, wygląd, nawet to w jaki sposób porusza się, mówi, to jak œpi, je...dosłownie wszystko wydaje się być wspaniałe i interesujące. Nie oznacza to oczywiœcie, że nie zauważamy wad – jednak całkowicie je akceptujemy i nie zamierzamy zmieniać niczego w osobie z którą mamy zamiar wziąć œlub. Tęsknimy gdy nie ma obok nad ciepła tej drugiej osoby. Zastanawiamy się jak będzie wyglądało wspólne życie, szukamy w myœlach sposobów na uszczęœliwienie partnera. To oznacza, że zakończył się okres egoistycznego myœlenia tylko o sobie, że jesteœmy gotowi bezinteresownie poœwięcić coœ, coœ oddać. Na szczęœcie są rzeczy, które mogą pomóc nam uwierzyć, że ta osoba naprawdę jest nam przeznaczona.
1.Rodzina. Oczywiœcie to nie jest najważniejsze, ale na pewno lepiej jest, gdy zarówno partner jak i nasza rodzina w pełni się akceptują i lubią. To ułatwia przyszłe życie i nie prowadzi do niepotrzebnych kłótni, które nigdy nie wpływają pozytywnie na związek. W końcu œlub to chwila, kiedy dwie rodziny łączone są dzięki parze kochających się ludzi. Kiedy są utarczki między teœciami a jednym z małżonków – pojawiają się czasem problemy. Zawsze jest lepiej wiedzieć, że możemy liczyć nie tylko na siebie nawzajem, ale także na rodziców czy rodzeństwo. Dzięki temu nasze bezpieczeństwo zwiększa się i mamy satysfakcję z tego, ze nie musimy wybierać między przysłowiowym młotem a kowadłem.
2.Zrozumienie. Wiadomo, że czasem mamy ochotę spędzić wieczór ze znajomymi a nie z ukochaną osobą. Jeœli nasz partner obraża się i nie potrafi tego zaakceptować oznacza to, że nie czuje się pewnie lub jest egoistą. Miłoœć to nie tylko bycie razem. Nie wolno zmuszać nikogo do całkowitej zmiany dotychczasowego życia. I w wielu przypadkach – jeœli przed œlubem partner nie chciał abyœmy wybierali się gdzieœ bez niego – to po œlubie raczej się to nie zmieni.
3.Jest jednak druga strona medalu. Zwróćmy uwagę na to z kim wolimy przebywać: z partnerem, czy z przyjaciółmi? Jeœli wybraliœmy to drugie, to lepiej zapomnieć o ołtarzu. To œwiadczy nie o miłoœci a raczej o strachu przed samotnoœcią. Jesteœmy z kimœ nie dlatego że kochamy, tylko dlatego żebyœmy mieli pewnoœć, że ktoœ kocha nas, że podobamy się i w razie czegoœ – nie jesteœmy najgorsi – w końcu mamy chłopaka czy dziewczynę. Można wymieniać jeszcze mnóstwo przykładów œwiadczących o tym, że dana osoba naprawdę jest nam przeznaczona: myœlimy o tym gdzie podziewała się nasza miłoœć przez tyle lat – które uważamy za zmarnowane – bo nie było przy naszym boku tej właœnie osoby. Bronimy jak lew przekonań drugiej połówki gdy ktoœ mówi na jej temat złe słowo, tęsknimy za partnerem nawet gdy rozstajemy się na kilka godzin, zapominamy o dawnych miłoœciach, które wydają się tak nierealne i nieistotne w porównaniu z tym prawdziwym i szczerym uczuciem, zaczynamy zastanawiać się jakie imiona będą nosiły wasze dzieci...

Jeœli masz pewnoœć co do większoœci poruszonych tematów – przestań się martwić – należysz do grupy szczęœciarzy którzy spotkali swoją drugą połówkę.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Polecamy


 
       Forum

Wkrótce

 
       Reklama


 
       Zobacz


 

 

 
        Zobacz

 

 


 


       Reklama
 
 

 

Biorytm  Aforyzmy  Artykuły  Testy  Opowiadania  Humor  Zodiak  Poezja 
 
Magia imion  Ciekawostki  Archiwum  Sondy   Konkurs  
Wolny czas  Redakcja  Współpraca  Bannery 

Created by uczucia.net

Wszelkie prawa zastrzeżone