[www.uczucia.net] - Twój serwis miłosny

Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny Startuj Ulubione
 

       Menu
  Strona główna
  Aforyzmy
  Archiwum
  Artykuły
  Bannery

  Biorytm
  Ciekawostki
  Humor
  Konkurs
  Magia imion
  Nasz poradnik
  Opowiadania
  Podryw 100%
  Poezja
  Testy
  Wolny czas
  Współpraca
  Zodiak
 
       Zobacz

 
       Zapisz się


Nowości na twój email

 
      Powiadom


Powiadom znajomego

 
        Zobacz
 
      Stats

 
 

 

        Seks nie dla orgazmuJeœli chodzi o orgazm to warto wiedzieć, że nie powinien on być utożsamiany z satysfakcjonującym kontaktem seksualnym, bowiem wiele kobiet prowadzi udane życie seksualne bez dochodzenia do orgazmu. Istotny jest również fakt, że nie każda kobieta osiąga orgazm pochwowy. Wręcz przeciwnie, większoœć z nich szczytuje poprzez pobudzanie łechtaczki.

Czekaniu na orgazm podczas stosunku towarzyszy często wzmocnienie uwagi, czujne rejestrowanie przebiegu reakcji seksualnych, ich analizowanie i porównywanie z poprzednimi kontaktami, a to utrudnia budowanie więzi, przeżywanie chwili i osiąganie satysfakcji. Kolejna nieudana próba wpływa na negatywną ocenę współżycia, uznawanego za niepełne i pozbawione najwyższej wartoœci, jaką ma być orgazm i tak napędza się owo błędne koło.

Współżycie przestaje być radosnym spotkaniem partnerów, jest natomiast stale powtarzającym się rozczarowaniem. Umiejętnoœć radowania się z "tu i teraz" we współżyciu seksualnym uwalnia spontaniczne przeżycia i doznania o głębszym wymiarze w tym i orgazm. A więc nie szczytowanie powinno być celem seksualnego kontaktu, a satysfakcjonujące i więziotwórcze współprzebywanie, którego częœcią może, ale nie musi być orgazm.

Jeœli problemem są zbyt krótkie stosunki, może to oznaczać, że u partnera występuje zbyt wczesny wytrysk. Wytrysk ten pojawia się po wprowadzeniu członka do pochwy lub po kilku, kilkunastu ruchach frykcyjnych. Może być wynikiem rzadkich spotkań i kontaktów seksualnych (przy zwiększeniu częstotliwoœci problem zazwyczaj rozwiązuje się sam), może mieć także charakter fizjologiczny. Najczęœciej jednak przybiera postać reakcji sytuacyjnej lub nerwicy częstej u młodych mężczyzn. Jest to zaburzenie łatwe do wyleczenia (stosuje się farmakoterapię i metody treningowe), specjalista musi jednak ustalić, czy rzeczywiœcie występuje. Wrażenie zbyt krótkiego stosunku może być przecież subiektywne dla jednego lub obydwojga partnerów. Partnerzy, którym zależy na wydłużeniu czasu trwania stosunku mogą stosować specjalne techniki znane od wieków w kulturze seksualnej Wschodu (taoizm, tantryzm), wiąże się to z opanowaniem oddechu i naprzemiennym ruchem i bezruchem. Warto jednak wiedzieć, że nierozsądne i nieumiejętne korzystanie z tych technik może doprowadzić do zaburzeń w życiu seksualnym.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Polecamy


 
       Forum

Wkrótce

 
       Reklama


 
       Zobacz


 

 

 
        Zobacz

 

 


 


       Reklama
 
 

 

Biorytm  Aforyzmy  Artykuły  Testy  Opowiadania  Humor  Zodiak  Poezja 
 
Magia imion  Ciekawostki  Archiwum  Sondy   Konkurs  
Wolny czas  Redakcja  Współpraca  Bannery 

Created by uczucia.net

Wszelkie prawa zastrzeżone