[www.uczucia.net] - Twój serwis miłosny

Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji Startuj Ulubione
 

       Menu
  Strona główna
  Aforyzmy
  Archiwum
  Artykuły
  Bannery

  Biorytm
  Ciekawostki
  Humor
  Konkurs
  Magia imion
  Nasz poradnik
  Opowiadania
  Podryw 100%
  Poezja
  Testy
  Wolny czas
  Współpraca
  Zodiak
 
       Zobacz

 
       Zapisz się


Nowości na twój email

 
      Powiadom


Powiadom znajomego

 
        Zobacz
 
      Stats

 
 

 

        "Kocham" jak to łatwo powiedziećBędzie to poradnik dla Panów pozostających w tzw. stałych związkach, w których słowa "Kocham Cię" mogły się nieco zdewaluować i potrzeba trochę czasu, żeby odzyskały swoją moc, a w międzyczasie warto byłoby znaleźć im niezłego dublera.

Powszechnie wiadomo, że mężczyźni nie potrzebują aż tak częstych i solennych zapewnień ze strony ich towarzyszek, że one nadal ich kochają. Za podstawowy dowód miłoœci wystarczy im fakt, że one w dalszym ciągu przy nich są. Dlatego też Panowie wychodzą z założenia, że podobny argument powinien w zupełnoœci zadowolić ich kobiety. Jest w tym trochę pragmatyzmu: w końcu naukowcy, kiedy raz dowiodą słusznoœci jakiejœ teorii, to nie szukają kolejnych potwierdzeń, no chyba, że coœ zaczyna nie grać i nie pasować do kolejnych elementów czy kolejnych teorii. Podobnie jest z mężczyzną: kiedy już raz pokocha tak "na dobre" to uważa niekiedy tę kwestię za temat zamknięty. I to wcale nie znaczy, że jeœli nie wypowiada słów "Kocham Cię" to znaczy, że przestał kochać albo, że nie kocha już tak mocno jak na początku. Dla niego po prostu oczywiste jest, że kocha. Tymczasem kobiety mają silnie rozbudowaną sferę emocjonalną. Częœciej i bardziej wylewnie mówią o swoich uczuciach i emocjach i starają się stale dawać dowody swoich uczuć. Dlatego niekiedy trudno im zrozumieć postawę mężczyzn, którzy mogą się wydawać nieco oschli, mało romantyczni i pozbawieni inwencji. Żeby zniwelować tę znaczącą różnicę pomiędzy damskim i męskim podejœciem do wyrażania miłoœci potrzeba sporo doœwiadczenia, wyczucia i obustronnego zrozumienia.

Jak więc sprawić, by kobieta była zadowolona? Oto krótki przegląd sposobów "powiedzenia" "Kocham Cię":

czułoœć. Jeœli mężczyzna potrafi dotykać, tulić i pieœcić kobietę jedynie wtedy, gdy ma ochotę na ciąg dalszy w postaci seksu i jeœli jego czułoœć ma zawsze tylko i wyłącznie podtekst erotyczny to trzeba by się było nad tym zastanowić. Wprawdzie wielu mężczyzn twierdzi, że właœnie zbliżenia intymne dają im możliwoœć najpełniejszego dania kobiecie odczuć, że jest kochana, to nie warto ograniczać się jedynie do tej metody. Pamiętając o emocjonalnych potrzebach swojej wybranki prawdziwie kochający mężczyzna wyraża to w czułym spojrzeniu, geœcie, w przytuleniu jej, tak by w jego silnych ramionach mogła się poczuć bezpieczna, w "zwykłym" trzymaniu za rękę, w gładzeniu włosów, gdy coœ ją trapi, w cmoknięciu w policzek. Ona to doceni i bardzo dobrze zapamięta, a co ważniejsze, w sytuacji intymnej stanie się bardziej otwarta i chętniej podda się pieszczotom, wiedząc, że nie jest traktowana jedynie jako zabawka dla dorosłych. I jeszcze coœ: zauważyłam pewne dwie skrajnoœci, jeœli chodzi o okazywanie prze Panów czułoœci w miejscach publicznych. Jedni nie robią tego w ogóle wychodząc z założenia, że jest na to miejsce i czas w sytuacjach „tét a tét” i nie ma się z tym co obnosić. Inni z kolei stają się, delikatnie mówiąc, zbyt wylewni i niekiedy można obserwować prawie, że grę wstępną w wykonaniu pary kochanków na przykład na siedzeniu w tramwaju. A może by tak jakiœ złoty œrodek?

osobiste zainteresowanie i troska. Panowie: kiedy ostatni raz zdarzyło się Wam podczas gdy Wasza ukochana smacznie œpi poprawić zsuwającą się z niej kołdrę? Kiedy zatroszczyliœcie się o to czy akurat właœnie nie kończą się jej podpaski? Albo kiedy pomogliœcie jej w zmywaniu naczyń (jeœli dzielicie wspólnie mieszkanie), widząc, że ona jest naprawdę przemęczona. Wiadomo: to są małe szczególiki. Ale ileż znaczą! To fakt, że zwracanie uwagi na drobiazgi jest domeną kobiet, ale odrobina mobilizacji w tej kwestii i sprawienie od czasu do czasu radoœci Waszej ukochanej przez zatroszczenie się o coœ mało, w Waszym przekonaniu, istotnego nie zaszkodzi.

niespodzianki. Któż nie lubi niespodzianek? Nie chodzi tu o jakieœ spektakularne akcje w postaci dostarczenia przez gońca pęku stu róż do biura swojej ukochanej, choć zapewne byłoby to mile widziane. Sprawianie sobie nawzajem niespodzianek wnosi do związku element miłego dreszczyku emocji, dodaje uroku i romantyzmu, który kobiety wręcz uwielbiają. Liczy się nawet drobny prezencik, czy słodki liœcik zostawiony na poduszce, niespodziewany telefon, albo zaproszenie ukochanej na randkę, ale tak jakby była ona waszym pierwszym spotkaniem. Pomysłów jest tysiące i nie najważniejsze jest to jaka to będzie niespodzianka, tylko, że w ogóle będzie, co zaœwiadczy o tym, że pamiętacie, że Wam zależy i że darzycie swoją ukochaną wielką sympatią.

docenianie. Coœ takiego może mieć miejsce jedynie w prawdziwym, stałym związku, w którym oboje partnerzy są zdecydowani być ze sobą na zawsze. Powiedzenie drugiej osobie jak bardzo się ceni ją, jej zalety i to co dla nas robi wymaga dojrzałoœci. I nie chodzi tu o puste frazesy w stylu: "Jesteœ wspaniała", tylko o przemyœlane, głębokie słowa niosące w sobie treœć i œwiadczące o rzeczywistym zaangażowaniu uczuciowym, a nie tylko chęci powiedzenia jakiegoœ komplementu dla chwilowego połechtania kobiecego ego. Docenianie rodzi się na gruncie wspólnego pokonywania problemów i stawiania czoła trudnoœciom. Cementuje związek i stanowi jego solidną podstawę.

 "Kocham Cię". Od czasu do czasu również te słowa warto wypowiedzieć. Kobiety czasem domagają się tego pytając: "Kochasz mnie?". Wtedy Panowie odpowiadają: "No przecież wiesz, że tak". No właœnie, ale jednak mimo wszystko, nie wiedzieć czemu lubią to słyszeć, byle nie za często i byleby szczerze. No i żeby te słowa nie były jedynym przejawem miłoœci.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Polecamy


 
       Forum

Wkrótce

 
       Reklama


 
       Zobacz


 

 

 
        Zobacz

 

 


 


       Reklama
 
 

 

Biorytm  Aforyzmy  Artykuły  Testy  Opowiadania  Humor  Zodiak  Poezja 
 
Magia imion  Ciekawostki  Archiwum  Sondy   Konkurs  
Wolny czas  Redakcja  Współpraca  Bannery 

Created by uczucia.net

Wszelkie prawa zastrzeżone