[www.uczucia.net] - Twój serwis miłosny

Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji Startuj Ulubione
 

       Menu
  Strona główna
  Aforyzmy
  Archiwum
  Artykuły
  Bannery

  Biorytm
  Ciekawostki
  Humor
  Konkurs
  Magia imion
  Nasz poradnik
  Opowiadania
  Podryw 100%
  Poezja
  Testy
  Wolny czas
  Współpraca
  Zodiak
 
       Zobacz

 
       Zapisz się


Nowości na twój email

 
      Powiadom


Powiadom znajomego

 
        Zobacz
 
      Stats

 
 

 

        Coœ na temat przyjaźni"Życie należy umacniać wieloma przyjaźniami. Kochać i być kochanym to największe szczęœcie istnienia" jak powiedział Sydney Smith-ksiądz anglikański, który jest autorem wielu znanych i błyskotliwych wypowiedzi. W życiu codziennym często bywa tak, że osoby niepozorne, zupełnie przeciętne są otoczone tłumem przyjaciół. Przyciągają oni innych do siebie, tak jak magnes przyciąga opiłki żelaza. Nie ma znaczenia czy są bogate, biedne, bardzo inteligentne lub mniej. Są szanowane i podziwiane przez innych. Mają w sobie to "coœ", czyli ten istotny element, jakim jest po prostu przyjaźń.

Przyjaźń jest podstawą każdej miłoœci i ma ogromny wpływ na relacje międzyludzkie w życiu codziennym. Stwierdzono, że osoby które nie miały wczeœniej przyjaciół, mają trudnoœci ze znalezieniem partnera i przeżywają ciągłe trudnoœci w związkach, w szkole i domu. Natomiast ci, którzy potrafili kochać swoich przyjaciół (najpierw w osobach rodziców), potrafią innych obdarowywać miłoœcią, tworzyć szczęœliwe związki, a później rodziny. Okazuje się, że dziewczyny mają więcej przyjaciół niż chłopcy. Dla dziewczyny przyjacielem jest osoba, którą może obdarzyć bezgranicznym zaufaniem, jest powiernikiem jej tajemnic i doradcą. Dla chłopaka przyjacielem jest osoba, której towarzystwo lubi. Zazwyczaj o koledze z klasy mówi "mój" przyjaciel.

Często bywa tak, że w szkole osoba jest bardzo lubiana przez kolegów, nauczycieli a nie ma przyjaciół. Sama natomiast twierdzi, że jest nieœmiała i nie potrafi nawiązać kontaktów z innymi ludźmi. Nieœmiała osoba potrafi zdobyć serca innych osób, często taką umiejętnoœć opanowuje do perfekcji, a to dlatego, że ludzie są dla niej na pierwszym miejscu. Barierę nieœmiałoœci można bardzo łatwo pokonać, wystarczy tylko opanować umiejętnoœć dobrego współżycia z innymi ludźmi. Inne osoby zaczną bardzo szybko się otwierać i nagle okaże się, że ktoœ, kto był tak nieœmiały ma kilkoro przyjaciół.

Siła kontaktów międzyludzkich jest wręcz magiczna. Okazuje się, że osoby samotne mają gorsze wyniki w nauce, częœciej chorują (depresje) i wczeœniej umierają. Sztuki przyjaźni można nauczyć się tak jak gry w kosza. Nie jest to łatwe, problem jest złożony, ale możliwy do rozwiązania.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Polecamy


 
       Forum

Wkrótce

 
       Reklama


 
       Zobacz


 

 

 
        Zobacz

 

 


 


       Reklama
 
 

 

Biorytm  Aforyzmy  Artykuły  Testy  Opowiadania  Humor  Zodiak  Poezja 
 
Magia imion  Ciekawostki  Archiwum  Sondy   Konkurs  
Wolny czas  Redakcja  Współpraca  Bannery 

Created by uczucia.net

Wszelkie prawa zastrzeżone