[www.uczucia.net] - Twój serwis miłosny

Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta Startuj Ulubione
 

       Menu
  Strona główna
  Aforyzmy
  Archiwum
  Artykuły
  Bannery

  Biorytm
  Ciekawostki
  Humor
  Konkurs
  Magia imion
  Nasz poradnik
  Opowiadania
  Podryw 100%
  Poezja
  Testy
  Wolny czas
  Współpraca
  Zodiak
 
       Zobacz

 
       Zapisz się


Nowości na twój email

 
      Powiadom


Powiadom znajomego

 
        Zobacz
 
      Stats

 
 

 

        Jak działają na nas barwy?Zasady medycyny naturalnej opierają się na leczeniu tym, co może dać nam przyroda. Jednym ze sposobów poprawy samopoczucia może być koloroterapia. Oto jak działają niektóre barwy na umysł
i ciało:

Biała: rozjaœnia umysł, przywraca spokój i dobre samopoczucie. Pomocna w sytuacjach stresowych oraz po ciężkich przeżyciach emocjonalnych.

Bordo: reguluje pracę nerek i pobudza produkcję czerwonych krwinek. Pomocna przy anemii, wyczerpaniu, przeziębieniu i odmrożeniach.

Brązowa: reguluje pracę całego organizmu. Jednoczeœnie koi nerwy i daje poczucie bezpieczeństwa. W nadmiarze może spowodować depresję.

Brzoskwiniowa: ożywia, zachęca do zabawy i podnosi na duchu. Poprawia także przemianę materii. Otaczając się tym kolorem, łatwiej jest schudnąć.

Ciemnoniebieska: ma właœciwoœci odkażające i chłodzące. Przyspiesza gojenie się ran i uœmierza ból. Zalecana przy infekcjach, reumatyzmie i bezsennoœci.

Ciemnozielona: oczyszcza krew, dlatego można ją stosować przy chorobach krwi i anemii.Poprawia wzrok i leczy schorzenia oczu. Daje pewnoœć siebie.

Czarna: dodaje pewnoœci siebie, a jednoczeœnie pozwala zapanować nad swoimi emocjami.W nadmiarze może być powodem przygnębienia.

Czerwona: stymuluje produkcję adrenaliny i podwyższa ciœnienie krwi. Pobudza do działania i wzmaga ochotę na seks. W nadmiarze powoduje nerwowoœć.

Fioletowa: uspokaja oddech, pracę serca i reguluje przemianę materii. Jednoczeœnie łagodzi zaburzenia emocjonalne, pozwala uwolnić się od obsesji.

Jasnozielona: wspomaga przemianę materii, reguluje ciœnienie krwi i pracę serca. Regeneruje system nerwowy i łagodzi napięcia psychiczne.

Pomarańczowa: poprawia działanie organów wewnętrznych. Pomaga przy miażdżycy, astmie i kłopotach trawiennych. Przywraca poczucie własnej wartoœci.

Różowa: pomaga przy wszelkich problemach sercowych, zarówno natury fizycznej, jak i emocjonalnej. Leczy choroby układu krążenia oraz depresję.

Szara: pozwala opanować emocje i spojrzeć na wszystko z dystansem. W nadmiarze może prowadzić do nadmiernej izolacji i samokrytycyzmu.

Turkusowa: odpręża i relaksuje. Jednoczeœnie wzmacnia system odpornoœciowy, pobudza regenerację tkanek, poprawia funkcjonowanie tarczycy i płuc.

Złota: inspiruje i pobudza do działania. Dodaje pewnoœci siebie. Wskazana, gdy odczuwamy lęk, niepewnoœć i brak zainteresowania rzeczywistoœcią.

Żółta: pobudza wydzielanie soków trawiennych i dodaje pewnoœci siebie. Zalecana przy kłopotach trawiennych, depresji, a także chorobach skóry.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Polecamy


 
       Forum

Wkrótce

 
       Reklama


 
       Zobacz


 

 

 
        Zobacz

 

 


 


       Reklama
 
 

 

Biorytm  Aforyzmy  Artykuły  Testy  Opowiadania  Humor  Zodiak  Poezja 
 
Magia imion  Ciekawostki  Archiwum  Sondy   Konkurs  
Wolny czas  Redakcja  Współpraca  Bannery 

Created by uczucia.net

Wszelkie prawa zastrzeżone